Podaruj swojej piękniejszej połówce tulipany z Holandii.

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca, Panie zasypywane są kwiatami od mężczyzn. Różnokolorowe bukiety cieszą oko bogactwem barw i ozdób, a ponieważ są to pierwsze dni wiosny, najczęściej w kwiaciarniach sprzedają się tulipany.

Tulipany, jak żaden inny kwiat w tym czasie, kojarzą się z pierwszymi wiosennymi promykami słońca i świergotem ptaków, które nastraja pozytywnie w oczekiwaniu na zmianę pory roku. Te piękne kwiaty wywołują uśmiech na każdej twarzy w wielu krajach, ponieważ Dzień Kobiet jest świętem międzynarodowym, powszechnie uznawanym w Europie i na świecie, od lat kojarzy się z właśnie z tulipanami. Tulipan to kwiat którego gatunków i odmian mamy bardzo dużo do wyboru. Mamy do wyboru olbrzymią paletę kolorów, która ubogacona jest dodatkowo różnorodnymi kształtami płatków i form kielicha. W Dniu Kobiet króluje jednak niezmiennie czerwień i wszystkie jej odcienie, a najbardziej popularną odmianą jest Rokoko, charakteryzująca się ząbkowanym kształtem płatków.

Właściciele kwiaciarni wiedzą o tym doskonale i nie muszą przypominać producentom o konieczności hodowli tego gatunku. Każdego roku jest jakieś 10 gatunków do wyboru, a hodowcy wciąż poszukują nowych, aby zaskoczyć klienta i dać mu jeszcze szersze możliwości. Wielu mężczyzn chce w tym dniu dla swoich wybranek znaleźć coś niepowtarzalnego i ciekawego, tak by prezent okazał się jeszcze bardziej wartościowy. Tulipany są również prezentem uniwersalnym, można je podarować kobietom w każdym wieku, zarówno nastolatce, jak i kobiecie dojrzałej, i zawsze sprawią niezaprzeczalną radość. Te kwiaty pozwalają podtrzymać piękną tradycję, pielęgnowaną od wielu lat przez kilka pokoleń, a co najciekawsze, również najmłodsze pokolenie dzisiejszych nastolatków, kultywuje ten wspaniały zwyczaj.

bukiet tulipanów Wielu chłopców w wieku gimnazjalnym i w średniej szkole, pamięta o świecie kobiet i kupuje w tym dniu kwiaty dla swoich mam, babć lub sympatii. Nie można powiedzieć te Dzień Kobiet to tylko pozostałość po czasach komunistycznych i relikt przeszłości, ponieważ co roku jest celebrowane z wielka fetą i przestało kojarzyć się z prezentami takimi jak rajstopy i goździki, co stało się po wsze czasy symbolem PRL. W dniu 8 marca do kwiaciarni zaglądają mężczyźni w każdym wieku, żaden nie chce wracać do domu z pustymi rękami. Piękne kwiaty dla bliskich sercu kobiet lub też dla koleżanek w pracy lub w szkole niosą dumni Panowie w każdym, nawet najmniejszym zakątku Polski. Zazwyczaj dla koleżanek kupuje się symbolicznie 1 do 3 kwiatków, natomiast dla ukochanych Pań przygotowywane są duże bukiety, będące wyrazem uczucia i szacunku.

Oprócz tulipanów można zobaczyć także wiązanki z frezji, hiacyntów, narcyzów lub wiosennych prymulek, a każdy bukiet zachwyca i cieszy oko. W tym dniu obroty kwiaciarni wzrastają kilkakrotnie, również ceny kwiatów zaczynają rosnąć już kilka dni przed. Pomimo tego popyt nie spada, a wręcz rośnie, dając pozytywny bodziec dla hodowców w wielu krajach. Na Litwie najczęściej sprzedaje się kwiaty z hodowli w Polsce i w Holandii, głównie ze względu na cenę, ale też ze względu na ich walory estetyczne. Kwiaty z Holandii i z Polski są dla litewskich ogrodników dużą konkurencją, jednak sami zainteresowani nie narzekają, a nawet twierdzą, że z roku na rok popyt na ich produkcję co roku rośnie.