Giełdy kwiatowe w Holandii

Giełdy kwiatowe to nieodzowny element wizerunku Holandii. Są to miejsca, gdzie będzie się sprzedawać mnóstwo kwiatów. Dokonuje się tam każdego dnia tysiące transakcji. Hurt kwiatów będzie tutaj ogromny.

W Aalsmeer znajduje się największa na świecie giełda kwiatów, gdzie znajdować się będą okazy z całego świata. Giełda jest tak naprawdę ogromna, ponieważ będzie zajmować teren taki jaki zajmuje 75 boisk piłkarskich. W sumie znajduje się na terenie pięciu hal. Miasto Aalsmeer znajduje się w zachodniej Holandii i będzie niedaleko Amsterdamu. Jest to prawdziwe kwiatowe zagłębie dla różnych odmian tulipanów, narcyzów, goździków, hiacyntów, chryzantem czy też róż. Olbrzymie hodowle obejmują kwiaty cięte ale nie tylko.

gdzie kupować kwiaty?

Sprzedawane są również kwiaty w doniczkach oraz inne rośliny. Pomiędzy sprzedającymi przechodzić będzie nawet około 14 milionów kwiatów dziennie a rynek jest tam rocznie wart nawet 1,6 miliarda euro. Jest to jedna z najlepszych giełd, gdy chodzi o automatyzację i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań. To właśnie w tym miejscu kwiaty rozpoczynają swoją drogę do odbiorców. Druga, gdy chodzi o wielkość będzie giełda w Naaldwijk, z której będzie można mówić o tym, że 80% kwiatów jest eksportowanych, najczęściej docierają one do hurtowni kwiatów oraz kwiaciarni położonych na terenie różnych krajów na świecie.

Duże giełdy będzie można znaleźć również w takich miastach jak Rijnsburg, Bleiswisjk, Boskop, Venlo oraz Eelde. Znaczący będzie tam hurt kwiatów. Giełdy w Holandii mają międzynarodowy charakter. Export kwiatów będzie się odbywał na cały świat a wśród kupujących są mieszkańcy krajów wszystkich kontynentów. Największe giełdy to także dostawcy rozwiązań logistycznych, dzięki czemu poszczególne transakcje przebiegają tam bardzo sprawnie i pomyłki są praktycznie eliminowane. Nie ma również problemów z niezgodnościami. Każda kwiaciarnia i hurtownia oczekiwać mogą profesjonalnej obsługi.